Biografie

Českobudějovická kapela Jerusalem působí na hudební scéně již od roku 1988. Žánrově se pohybuje na pomezí gothic rocku/popu. Poprvé se prosadila svým 1. albem V kruhu, které vyšlo u vydavatelství MONITOR (dnes EMI Records) v roce 1992.
V letech 1993 – 1995 objela celé Česko a Slovensko, a to jak se samostatným koncertním programem, tak jako host na masově navštěvovaných turné skupin SHALOM a OCEÁN. Koncertní aktivita tohoto období vyvrcholila uspořádáním turné po několika českých hradech, když z jednoho z těchto koncertů kapely odvysílala Česká televize hodinový záznam.
Na přelomu tisíciletí skupina dočasně přerušila své aktivity a členové se věnovali jiným projektům. Martin Pilný a vfi se věnovali projektu La Promenade a vydali album Let Me Say Goodbye, zpěvák kapely Jan Dvořák vydal sólové CD Světla města a mimo to otextoval řadu písní petra Muka.
V roce 2000 kapela znovu zahájila činnost a následně vydala několik skladeb na albu Jerusalem 2004. Od té doby pravidelně koncertuje v klubech celé ČR.
Svou novou tvorbu Jerusalem zachytil na dalším řadovém albu s názvem Tajná zahrada, které vyšlo na jaře 2011 u vydavatelství EMI Records.
Se svým programem, jehož atributy jsou nezaměnitelný sound na pomezí rocku a popu a kvalitní české texty, kapela pravidelně vystupuje v klubech po celé ČR.
Comments